Вітаміни на підвіконні

Вітаміни на підвіконні
30/11/2015 MIRTABLOG

Хто сказав, що зима – не сезон для салатів зі свіжої зелені? Трішки праці, турботи і терпіння – і прямо на Вашому підвіконні можуть з’явитись зелені грядочки хрумкої цибульки, запашного базиліку та неймовірно корисного шпинату!

Багато жителів мегаполісів не проти влаштувати невеличкий городик прямо у своїй квартирі. Можливим це стало за  допомоги новітнього методу господарювання – гідропоніки – вирощування зелені в домашніх умовах без ґрунту,  на різноманітних поживних розчинах. Поширювати цю ідею в США почала мешканка Нью Йорка, Брітта Райлі. Такий спосіб дружньо підхопили мешканці великих міст по всьому світу, що цікаво і у північних країнах, і тепер з’явився цілий рух квартирних садівників-городників.

Брітта поділилась своїм захопленням зі слухачами лекцій TED. Хто знає, можливо її ідея надихне когось із вас?

Ми ж поки хочемо розповісти як можна вирощувати зелень на підвіконні чи на балконі традиційним шляхом. Тож якщо ви готові до невеличких клопотів, аби цілий рік забезпечувати  свою родину  здоровими продуктами  – ми  готові поділитися секретами садівництва на підвіконні.

Отже що знадобиться в першу чергу? Ґрунт (бажано купувати в спеціалізованому магазині), зерна, горщечки або ящички.

КРІП ТА ПЕТРУШКА


Висадити кріп та петрушку на підвіконні чи не найлегше.

Ґрунт обираємо як для фіалок, за складом він підходить і для інших видів зелені.

Зерна кропу та петрушки перед висадженням потрібно знезаразити. Отже, кладемо зернини в марлю, складену в два шари, заливаємо теплим світлим розчином марганцю і залишаємо на добу. Потім у контейнері із ґрунтом робимо луночки глибиною не більше ніж 2 см. В лунки кладемо зерна та присипаємо землею. Щоб перші пагони з’явились якомога швидше, поливати треба двічі на день невеличкими порціями.

Важливо, щоб кропу та петрушці вистачало світла, завдяки якому рослини матимуть насичений зелений колір. Якщо ж немає доступу до сонячної сторони, на допомогу прийде звичайна люмінесцентна лампа, яка забезпечить ваш городик і теплом, і світлом.

БАЗИЛІК


Базилік так легко укорінюється, що його не обов’язково  вирощувати із зерен. Просто поставте свіжі зрізані стебла у воду, і коли  приблизно за днів п’ять з’являться корінці − базилік можна висаджувати. Якщо вирощуєте із зерен, то після закладки у ґрунт полийте та накрийте їх плівкою. Базилік також любить сонце, тому краще поставити його на південне вікно. Щойно з’являться перші п’ять-шість листочків, обріжте верхівку рослини, щоб Ваш базилік розростався вшир та кущувався.

Для вирощування підійде будь-який ґрунт із магазину, до якого можна купити азотне добриво. Якщо на кущику базиліку з’явились бутони, їх потрібно зрізати, інакше він даватиме квіти, а не листя.

ШПИНАТ


Шпинат росте швидко, проте любить прохолоду, тому оптимальна температура для його вирощування  − не вище +18 Сᵒ. Для цієї рослини підійдуть ящики висотою від 15 см та південні вікна – шпинату потрібно багато світла. Якщо ж світла не вистачає, то і температура має бути нижчою, до +16 Сᵒ.

Для висаджування шпинату можна використовувати готові ґрунтові суміші. Зерна попередньо замочити у воді на дві доби, потім  покласти у лунки 1,5-2 см глибиною. Відстань між зернами у рядку – 4 см, між рядками – 6 см. Шпинат треба щедро поливати та обприскувати. Добрива краще не використовувати, адже вважається, що шпинат легко накопичує нітрати.

ЗЕЛЕНА ЦИБУЛЬКА


Вирощувати молоду цибульку круглий рік дуже просто.

Якщо саджатимете вже пророслі цибулини,  довго на врожай чекати не доведеться.

Висаджуємо цибульки в ящик, тісно одну біля одної, не надто заглиблюючи у ґрунт (лише корінчики), рясно поливаємо і чекаємо, поки проростуть стебла.

До вирощування зелені на підвіконні можна залучити дітей. Малечі особливо цікаво спостерігати як із маленьких зерняток будуть з’являтись перші зелені пагони.

А чи вирощували ви коли-небудь зелень на підвіконні? Діліться своїми порадами та успіхами у цій справі.

Здоров’я всім!